محمود احمدی‌نژاد خدمات دولت را در 3 سال اخیر کم نظیر خواند و اعلام کرد در این مدت به اندازه 8 سال گذشته برق تولید شده است و سرمایه گذاری از رشدی 60 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش مهر، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در حاشیه مراسم تجدید بیعت با آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) بینانگذار کبیر انقلاب اسلامی در حرم مطهر ، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در آغاز هفته دولت چه تدابیر ویژه ای برای حرکت در مسیر آرمانهای امام راحل اندیشیده اید، اظهار داشت : هفته دولت ابتکار خوبی است و می تواند بسیار سازنده و راهگشا باشد زیرا فرصت مناسبی است برای اعضای دولت تا یک جمع بندی از عملکرد مسئولان داشته باشند و نقاط قوت و ضعف را بشناسند.

وی افزود : اعضای هیئت دولت در این هفته می توانند در جهت رفع نقاط ضعف وتقویت نقاط قوت تلاش کنند .

احمدی نژاد با بیان اینکه این هفته به نام شهیدان رجایی و باهنر نامگذاری شده است، ادامه داد: به منظور کار و تلاش بیشتر و گسترده تر هفته دولت فرصتی برای تجدید میثاق با آرمانهای امام عزیز و شهیدان انقلاب اسلامی است.

رئیس جمهور همچنین گفت: البته درطول سه سال گذشته در دولت نهم ، در همه ایام ابتکار عمل، طرح های نو و نوآوری در دستور کار دولت قرار داشته است .

وی خاطرنشان کرد: اگر چه پس از انقلاب اسلامی خدماتی که ارائه شده در تاریخ ما بی نظیر است اما اگر بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم درمی یابیم که در این سه سال تقریبا در همه بخشها دست آوردها اگر نگوئیم بی نظیر، کم نظیر بوده است.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در شاخصهای گوناگون در بخش سرمایه گذاری، عمران ، آبادانی، علمی و در بخش سیاست خارجی دست آوردها با سال های گذشته قابل مقایسه نیست مثلا در تولید برق در سه سال گذشته به اندازه 8 سال گذشته 1.5 برابر ظرفیت تولید نیرو به کشور اضافه شده است.

احمدی نژاد ادامه داد: اگرچه شتاب مصرف بیشتر است اما در بخش جمع آوری و کنترل آبها  و در بخش گاز و تولید گاز کارهای  بسیار ارزشمندی صورت گرفته و بیش از دو برابر روستاها وهمچنین شهرهایی که قبل از این دولت صاحب گاز نبودند صاحب گاز شدند .

رئیس جمهور کشورمان گفت: همچنین خطوط لوله اصلی گاز در 30 سال قبل در مجموع 19 هزار کیلومتر بوده و دراین دولت در ظرف سه سال 8 هزار کیلومتر افزایش یافته است .

وی با تاکید بر اینکه در سرمایه گذاری سالانه حدود 60 درصد رشد سرمایه گذاری داشته ایم، تصریح کرد: در بخش سیمان و فولاد و در بخشهای گوناگون رشد سرمایه گذاری و تولید ما رشد جهشی است وهمچنین در کنترل بیکاری درحال حاضر نیروی عمده ای سر کار حاضرند و برای اولین بار میزان بیکاری در کشور به زیر 10 درصد رسید که امیداریم به سرعت شاهد کاهش بیشتری باشیم، البته در بعضی بخش ها هنوز تلاشهای دولت به نتیجه نرسیده که امیداوریم امسال شاهد نتایج باشیم.   

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امسال هم طرح بزرگ تحول اقتصادی در دستور کار دولت است تا مشکلات اقتصادی را به صورت ریشه ای و پایه ای برطرف کند که دائم ملت ما و اصحاب اقتصادی ما در التهاب و نگرانی و نوسان به سر نبرند.

دکتر احمدی نژاد گفت: که در بخش های جهانی و خارجی هم وضعیت کاملا مشخص است.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که مهمترین وشاخص ترین کارهای دولت کدام است و کدام یک ازاقدامات دولت نهم جزو شاخص ترین اقدامات است ، گفت: دربخش های گوناگون باید کار شاخص را در نقش آن دید زیرا هریک ارزش خود را دارد.

رئیس شورای امنیت ملی به نقش ایران در بخش هوا و فضا اشاره کرد واظهار داشت:  ایران به هوا و فضا گام گذاشت و امروز در عرصه فضایی این اتفاق بسیار بزرگ رخ داده است  اما هنوز خیلی ها نمی خواهند باور کنند چون انتظار داشتند ملت ایران در پس دشمنی های آنها زمین بخورد درحالی که امروز می بینند ملت ایران نه تنها ایستاده بلکه قد کشیده است و سرو گردن خود را بالاتر از همه گردنها به رخ بدخواهان می کشد.

احمدی نژادهمچنین تصریح کرد: دربخش بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و توسعه دانشگاه ها هم کارهای شاخصی صورت گرفته  است.

رئیس جمهور درادامه به پیشرفتهای ایران دربخش صنعت اشاره کرد وگفت: در بخش صنعت امسال 5 میلیون تن به ظرفیت فولاد اضافه خواهد شد، که این رقم در طول 50 سال 10 میلیون تن بوده اما درطول سه سال به 5 میلیون تن رسیده است و در سایر صنایع هم شاهد پیشرفتهایی بوده ایم .

وی گفت : اگر همه اینها را جمع بندی کنیم در یک کلمه باید بگوییم امروز ایران، نام ایران و ملت ایران زیباترین، دوست داشتنی ترین و عزیز ترین ملتهاست حتی مردم کشورهایی که حکومت هایشان دل خوشی ندارند و بداخلاقی می کنند، مردمشان با ملت ایران همراهی می کنند و این موضوع را مشاهده کرده اید و اخبار آن هم می رسد.

احمدی نژاد ادامه داد : مردم جهان امروز ایران را به عنوان یک الگوی پایداری،  سازندگی پایدار مبتنی بر استعدادهای خودی الگوی عزت مداری، آزادی حقیقی، خداپرستی و عدالت انتخاب کرده اند و این موضوع را گاهی  با مشت گره کرده و گاه با اشک چشم فریاد می زنند و با بیان بسیار لطیف عشقشان را به ملت ایران اعلام می کنند.

وی گفت : وحدتی که امروز درکشور ما هست اگر نگوییم بی نظیر حتما کم نظیر است و همه ایران یکپارچه فریاد می زند و همه ایرانیان در همه جای عالم یک دل و یک زبانند و حتما در سفرها مشاهده کرده اید که ایرانی هایی که دور تر هستند با عشق بیشتری پای ایران ایستاده اند و آماده فداکاری برای آرمانهای ملت ایران هستند و کشور اکنون درمسیر درستی حرکت می کند.

رئیس جمهور همچنین گفت که اشکالات و ضعف ها همه جا هست که  این مسائل با عنایت بلند ملت عزیز ایران برطرف خواهد شد.  

تاريخ : | | نویسنده : areality |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.