عضو هيئت علمي موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) قم گفت: برخي از افراد روشنفكر سعي دارند تا به صورت غيرعلني امامت و خاتميت را كه از ضروريات مذهب شيعه است، نقض كنند.


به گزارش فارس، محسن غرويان امروز در نشست علمي «امامت و خاتميت» كه در تالار قدس مدرسه عالي امام خميني برگزار شد، گفت: امامت و خاتميت از مهم‌ترين ضروريات دين مبين اسلام و مذهب شيعه است.


وي با اشاره به تلاش‌هاي دشمنان اسلام براي ضربه زدن به مسئله امامت و خاتميت افزود: ايجاد تفرقه و شبهه پراكني در ميان مسلمانان از سوي دشمنان و منافقين يك امر جديد نبوده و از گذشته‌هاي دور جريان داشته است.


عضو هيئت علمي موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني اضافه كرد: در دين مبين اسلام و مذهب شيعه اين دو مقوله بسيار مهم و اساسي بر شمرده شده‌اند و نقض هر كدام چه علني و يا در غالب مباحثي علمي و فلسفي بسيار ناروا است.


وي ادامه داد: در دنياي امروز برخي روشنفكران با وارد كردن موضوعات امامت و خاتميت در چهارچوب‌هايي خاص و طرح مسائلي كه در حقيقت همان نقض غير آشكار اين دو اصل مهم دين مبين اسلام است، سعي در انكار آن را دارند.


غرويان بيان داشت: اكثر غالب‌هايي كه اين افراد امامت و خاتميت را درون آن قرار مي دهند، به دليل دارا بودن شكلي ثقيل و ظاهري علمي- فلسفي براي همگان قابل درك و فهم دقيق نيست.
وي افزود: اين روشنفكران به جاي در طول قرار دادن امامت با خاتميت، اين دو مقوله را هم عرض قرار داده و در ذهن شنونده اشكال و تضاد ايجاد مي‌كنند.تاريخ : | | نویسنده : areality |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.