رئيس مركز بهداشت استان خوزستان گفت: افراد سيگاري چهار برابر بيشتر از كساني كه سيگار نمي‌كشند در معرض نابينايي حاصل از تخريب لكه زرد چشم قرار مي‌گيرند.
 
عبدالرسول نيك‌خوي در گفتگو با فارس ، از راه‌اندازي چهار مركز ترك دخانيات در سطح اهواز خبر داد و گفت: اين مراكز جهت ترك دخانيات خدمات مشاوره‌اي و درماني به افراد داوطلب ارائه مي‌دهد.


وي با بيان اينكه كشيدن هر نخ سيگار 9 و نيم دقيقه از عمر انسان را كاهش مي‌دهد، افزود: با بلعيدن دود اين ماده سمي به سرعت سم آن وارد خون مي‌شود و عوارضي را به دنبال دارد.


نيك‌خوي كاهش مقاومت پايداري بدن در برابر بيماري‌ها، ميكروب‌ها و سموم را از جمله مهم‌ترين عوارض كشيدن سيگار برشمرد و تصريح كرد: تنگ شدن رگ‌ها، بي‌اشتهايي، تنگي نفس، كاهش حافظه، خوابهاي پريشان، بي‌نظمي ضربان قلب، سرفه‌هاي شديد، مسموميت جنيني در بانوان معتاد و همچنين از ميان بردن انواع ويتامين‌ها در بدن از ديگر عوارض مصرف دخانيات است.

وي توضيح داد: بيش از 25 درصد تخريب لكه زرد و اختلالات بينايي به علت كشيدن سيگار در زمان حال و گذشته است و درمان موثري براري آن وجود ندارد.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز با اشاره به اينكه افراد سيگاري در مقابله با افرادي كه هرگز سيگار نكشيده‌اند چهار برابر خطر ابتلا به عارضه تنفسي دارند، گفت: تخريب لكه زرد در چشم موجب از بين رفتن ديد مركزي مي‌شود و نيز باعث ناتواني در به كارگيري شبكيه جهت فعاليت‌هايي مانند خواندن، دوختن و رانندگي مي‌شود.


نيك‌خوي اظهار داشت: در صورتيكه سيگار ترك شود چشم‌ها در برابر صدمات بيشتر مصون مي‌مانند و خطر ابتلا به اين عارضه در اين افراد نسبت به كساني كه تا به حال سيگار نكشيدند كمي افزايش مي‌يابدتاريخ : | | نویسنده : areality |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.