اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 پلیس در تعقیب کلاهبردار حرفه‌ای

 پلیس برای دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای که جرایم خود را با استفاده از مدارک و چک‌های جعلی انجام می‌دهد از مردم درخواست کمک کرد.

به گزارش شرق، یکی از کسبه منطقه بی‌سیم اواخر سال گذشته با مراجعه به کلانتری به ماموران گفت: فردی به بهانه خرید لباس به مغازه‌ام آمد و با ارایه چک جعلی کلاهبرداری کرد.


مالباخته پس از معرفی به پایگاه ششم پلیس آگاهی به کارآگاهان توضیح داد: «شخصی ساعت 12:30 روز حادثه به بهانه خرید لباس وارد مغازه شد و نزدیک به یک‌میلیون‌و470‌هزارتومان لباس خرید و پرسید چک هم قبول می‌کنم؟ پاسخ منفی دادم اما خریدار با طرح این موضوع که چک را به تاریخ همان روز صادر کرده و همراه من برای وصول چک به بانک مراجعه خواهد کرد،

 

مرا راضی کرد تا لباس‌های خریداری شده را تحویلش دهم. سپس همراه مشتری سوار خودرو او که مقابل مغازه پارک شده بود، شدم تا به بانک موردنظر در میدان خراسان برویم.


مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «وقتی مقابل بانک رسیدیم، این شخص به بهانه اینکه آنجا جای پارک خودرو وجود ندارد، از من خواست از ماشین پیاده شوم تا آن را چند متر جلوتر پارک کند اما به محض آنکه من از ماشین پیاده شدم، وی به‌سرعت از محل متواری شد و من فقط توانستم شماره پلاک خودرو را به خاطر بسپارم.»

 

  کارآگاهان با دریافت شماره پلاک خودرو موردنظر موفق به شناسایی مالک آن شدند و در ادامه تحقیقات مشخص شد متهم پرونده، خودرو را به صورت قولنامه‌ای خریده است.  فروشنده خودرو در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «خودروام را تیر ماه به فردی به نام رضا فروختم و طبق وکالتنامه قرار شد خریدار بلافاصله پلاک آن را تعویض کند اما تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نداده است.» 

 

رضا در ادامه تحقیقات شناسایی شد اما وی نیز به ماموران اعلام کرد خودرو را به شخص دیگری به نام «مجید حیدری» فروخته و این شخص با ارایه چند فقره چک بلامحل، از وی کلاهبرداری کرده است. در ادامه دستور توقیف خودرو در سیستم جامع پلیس ثبت و خودرو در فاصله زمانی کوتاهی توسط عوامل گشت انتظامی توقیف و در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم این اتومبیل را به شیوه قولنامه‌ای و با استفاده از مدارک شناسایی مجعول به فرد دیگری فروخته است. 

 

کارآگاهان با شناسایی شعبه بانک محل صدور چک‌ها در خیابان فداییان اسلام، به بررسی اسناد و مدارک شناسایی صاحب حساب پرداختند و اطمینان پیدا کردند دارنده حساب با هویت مجعول و با استفاده از مدارک شناسایی مسروقه اقدام به افتتاح حساب، دریافت دسته‌چک و در ادامه کلاهبرداری کرده است. با شناسایی برخی از دارندگان چک‌های بلامحل، تعداد دیگری از مالباختگان شناسایی شدند.

 

 سرهنگ محمد اشراقی، رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «با توجه به احتمال ارتکاب جرایم مشابه و به‌منظور شناسایی و دستگیری متهم، مجوز انتشار تصویر به‌دست آمده از این مرد از سوی بازپرس پرونده صادر شده است و از شهروندانی که موفق به شناسایی هویت، مخفیگاه یا محل‌های تردد متهم شده‌اند درخواست می‌شود

 

اطلاعات خود را در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار دهند. همچنین از کلیه شکات و مالباختگان احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده‌اند دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی واقع در خیابان نبرد شمالی، انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.»/شرقتاريخ : | | نویسنده : areality |
رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
سامانه جامع مشاغل شهرری
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
اسباب کشی توسط اتوبار و باربری تهران
سایت آی تی قیمت ، قیمت گوشی موبایل با برندها و مدلهای مختلف

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.