وزیر بهداشت , بیماریهای کودکان

هاشمی: وزارت بهداشت به شدت بیمار است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات اعتباری وزارت بهداشت، گفت: هر چند وزارت بهداشت مسئول سلامت و درمان مردم است، اما خود این وزارتخانه به شدت بیمار است.

 دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در بیست و پنجمین کنگره بین المللی بیماریهای کودکان گفت: اکنون کشور در شرایط خاصی قرار دارد و همه باید به دولت و مجلس کمک کنند تا از این شرایط عبور کنیم. اگر همه از خود عبور کنند و وجهه همتشان مردم باشد، ما با سربلندی به سمت تامین معیشت مردم و فتح قله‌های افتخار حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه طب اطفال در چند دهه بعد از انقلاب بسیار رشد کرده است، افزود: در این راه زحمات زیادی کشیده شده است و ارتقای بسیاری از شاخص‌های بهداشتی را نیز مدیون این امر هستیم، به طوری که شاخص‌های بهداشتی ما اکنون قابل مقایسه با گذشته نیست و در مقطعی سرآمد منطقه بودیم؛ اما متاسفانه این فرصت را غنیمت ندانستیم که امیدوارم دکتر سیاری که اکنون مسئولیت معاونت بهداشتی را بر عهده دارند، این عقب ماندگی مختصر را جبران کنند و خواهش می‌کنم که معاونت بهداشتی را در این راه کمک کنید.

وی از انجمن‌های علمی – تخصصی خواست که نیازسنجی را سرلوحه کارشان قرار دهند و گفت: در عین حال هدف گذاری‌ها باید مشخص باشد.

هاشمی ادامه داد: مشکلات زیادی در وزارت بهداشت داریم و وزارت بهداشت که مسئول درمان مردم است خود به شدت بیمار است. مسئولانی که پیش از این در این وزارتخانه بوده‌اند تلاش خود را انجام داده‌اند؛ اما مسئولیت بسیار گسترده و سنگین است و امروز نگاه ما باید به اداره این بخش متفاوت باشد و تصدی گری به حداقل ممکن کاهش یافته و زمینه حضور خیریه‌ها و بخش خصوصی فراهم شود.

وی در ادامه به فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: چشم امید ما به دانشگاه علوم پزشکی تهران است. دانشگاه علوم پزشکی تهران باید سرآمد باشد. ضمن آنکه دانشگاه‌ها در تهران و کلان شهرها می‌توانند از قوانین مترقی مجلس استفاده کرده و خود را بی نیاز کنند؛ البته برای اجرای مفادی از این قوانین فعلا منابع کافی وجود ندارد و امیدوارم دکتر جعفریان (رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران) با بهره گیری از حضور اساتید اقتصادی بتواند قدمهای زیادی را در این زمینه بردارد.

وزیر بهداشت به اقدامات انجام شده در مرکز طبی کودکان اشاره کرد و گفت: در دهه گذشته اقدامات بسیار خوبی در مرکز طبی کودکان انجام شده است و این مرکز به دنبال اجرای نقشه جامع است.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که اگر در رشته کودکان اشکالات بین رشته‌ای وجود دارد بتوانند این مشکلات را در وزارت بهداشت برطرف کنند و گفت: جایگاه مرکز طبی کودکان در سالهای دور باعث افتخار بوده است، اکنون هم همینطور است؛ اما لازم است که در هدف گذاریها به دنبال رشته‌ها و کارهای خاص برویم. انتظار از چنین مراکزی آن است که کارهای خاص انجام دهند و امیدوارم ما هم بتوانیم کمک کنیم تا شما جایگاه واقعی خود را پیدا کنید. /ايسنا

 تاريخ : | | نویسنده : areality |
رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
سامانه جامع مشاغل شهرری
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
اسباب کشی توسط اتوبار و باربری تهران
سایت آی تی قیمت ، قیمت گوشی موبایل با برندها و مدلهای مختلف

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.